Leader Jerseys
  • PUJOL MUNOZ Oscar
    93
    ESP UKO
    19:22:37
  • DE NEGRI Pierpaolo
    13
    ITA NIP
    74
  • POURSEYEDIGOLAKHOUR Mirsamad
    56
    IRI TST
    23
  • WHITEHOUSE Daniel
    72
    GBR TSG
    19:24:00
#08 TOKYO
Stage Winner
  • 1
    CROME Sam
    64
    AIW
  • 2
    MOAZEMI GOUDARZI Arvin
    31
    PKY
  • 3
    UCHIMA Kohei
    84
    BGT
  • 1
    PUJOL MUNOZ Oscar
    93
    UKO
    19:22:37
  • 2
    GARCIA Marcos
    144
    KIN
    19:23:42
  • 3
    POURSEYEDIGOLAKHOUR Mirsamad
    56
    TST
    19:23:45
  • 1
    DE NEGRI Pierpaolo
    13
    NIP
    74
  • 2
    GIACOPPO Anthony
    65
    AIW
    67
  • 3
    JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander
    25
    UHC
    61
  • 1
    POURSEYEDIGOLAKHOUR Mirsamad
    56
    TST
    23
  • 2
    EMAMI Rahim
    36
    PKY
    20
  • 3
    PUJOL MUNOZ Oscar
    93
    UKO
    15
  • 1
    WHITEHOUSE Daniel
    72
    TSG
    19:24:00
  • 2
    KOLAHDOZHAGH Amir
    32
    PKY
    19:25:04
  • 3
    NIBALI Antonio
    14
    NIP
    19:25:49
TEAM
  • 1
    TABRIZ SHAHRDARI TEAM
    6
    IRN
    58:16:01
  • 2
    PISHGAMAN CYCLING TEAM
    4
    IRI
    58:19:24
  • 3
    BRIDGESTONE ANCHOR CYCLING TEAM
    9
    JPN
    58:20:25
  • UCI ASIA TOUR
  • JCF
  • MPCC
  • PLAY TRUE
  • TOJ KIDS
  • TOJ AMBASSADOR
  • TOJ home stage
#07 IZU
Stage Winner
  • 1
    ARASHIRO Yukiya
    1
    LAM
    3:27:00
  • 2
    BAYLY Cameron
    41
    ATG
    3:27:02
  • 3
    JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander
    25
    UHC
    3:27:05
#06 FUJISAN
Stage Winner
  • 1
    PUJOL MUNOZ Oscar
    93
    UKO
    0:38:48
  • 2
    GARCIA Marcos
    144
    KIN
    0:39:44
  • 3
    POURSEYEDIGOLAKHOUR Mirsamad
    56
    TST
    0:39:58
#05 MINAMISHINSHU
Stage Winner
  • 1
    JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander
    25
    UHC
    3:18:08
  • 2
    GIACOPPO Anthony
    65
    AIW
    3:18:08
  • 3
    DE NEGRI Pierpaolo
    13
    NIP
    3:18:08
#04 INABE
Stage Winner
  • 1
    RAJABLOU Mohammad
    35
    PKY
    3:23:25
  • 2
    SOHRABI Mehdi
    52
    TST
    3:23:25
  • 3
    JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander
    25
    UHC
    3:24:14
#03 MINO
Stage Winner
  • 1
    GIACOPPO Anthony
    65
    AIW
    3:24:00
  • 2
    ABERASTURI IZAGA Jon
    96
    UKO
    3:24:00
  • 3
    DE NEGRI Pierpaolo
    13
    NIP
    3:24:00
#02 KYOTO
Stage Winner
  • 1
    CIMOLAI Davide
    2
    LAM
    2:49:08
  • 2
    DE NEGRI Pierpaolo
    13
    NIP
    2:49:08
  • 3
    KUBOKI Kazushige
    11
    NIP
    2:49:08
#01 SAKAI
Stage Winner
  • 1
    GIACOPPO Anthony
    65
    AIW
    3:19.00
  • 2
    ALZATE ESCOBAR Carlos Eduardo
    21
    UHC
    3:19.23
  • 3
    MASUDA Nariyuki
    121
    BLZ
    3:21.87